راهکارهای اصولی برای یادگیری درس ریاضی

یادگیری,اولین مرحله از مطالعه است که به عنوان اصلی ترین مرحله باید به آن توجه شود چرا که در صورت یادگیری ناقص و عدم درک مطالب ریاضی,مسلما قادر به پاسخ گویی سوالات نخواهید بود.

لذا باید از تمامی منابع موجود برای یاد گیری استفاده کنید.منابع یادگیری درس ریاضی عبارتند از:کتاب درسی,کلاس درس,جزوه.

عزیزان شما باید در کلاس, درس رابا دقت و تمام و کمال از دبیر بیاموزید.پس از پایان کلاس و در همان روز,مباحث تدریس شده را مطالعه کرده و مثالها را مجددا حل کنید.

در محله ی بعد,باید مطالعه ی کتاب درسی به صورت دقیق و خط به خط صورت بگیرد و همه ی مثال ها و تمرینهای گفته شده را حل کنید,همانطور که می دانید همیشه تعدادی از سوالات کنکور سراسری دقیقا از مثال ها و نکات داخل کتاب درسی مطرح می شود.دقت داشته باشید که برای حل سوالات فقط یاد گرفتن نکات,و فرمولها کافی نیست,بلکه شما باید علاوه بر یادگیری و فهم مطالب آنها را در ذهن بسپارید,چرا که در جلسه ی آزمون دسترسی به کتاب و جزوه ندارید!

پس نتیجه می گیریم که با دقت وبه شکلی مفهومی,مطالب را یاد بگیرید و سپس فرمولها و نکات و…. را به خاطر بسپرید.

در ادامه ی یادگیری,شما باید تست هایی به صورت امتحانی از مبحثی که مطالعه کردید حل کنید.پس از حل تست ها باید به تهیه ی خلاصه نویسی بپردازید,مباحثی که مطالعه کردید و همچنین سوالاتی را که حل کردید را خلاصه نویسی کنید.

دوستان تلاش کنید در خلاصه نویسی نکات مهم و حائز اهمیت را یادداشت برداری کنید.با اتمام خلاصه نویسی از مبحثی که مطالعه کردید,مرحله ی یادگیری به اتمام می رسد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *